Sylwestrowa noc pod gwiazdami powraca do Jastrzębia po kilkuletniej przerwie

Sylwestrowa noc pod gwiazdami powraca do Jastrzębia po kilkuletniej przerwie

Powszechne przywitanie Nowego Roku na świeżym powietrzu wraca do Jastrzębia po kilkuletniej absencji. Ostatni raz, kiedy mieszkańcy miasta cieszyli się na powitanie Nowego Roku razem na otwartym powietrzu, miało miejsce na przełomie roku 2019 i 2020.

W niedzielę, 31 grudnia, kończąc jubileuszowy rok, którym było 60-lecie nadania Jastrzębiowi praw miejskich, Sylwester pod chmurką został zorganizowany na Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozrywkę na ostatnią noc roku poprowadzi – DJ Eprom, znany również jako Michał Baj. To rodowity mieszkaniec Jastrzębia, zasłużony inżynier dźwięku, Mistrz Świata DJ-ów i producent muzyczny również znany jako Sztigar Bonko. Eprom jest członkiem takich zespołów jak Flapjack, Kaliber44, Warp Travelers i Wzgórze Ya-Pa 3. Jest także współtwórcą zespołu Modulators i pracował z wieloma artystami, w tym z Brodką, Grubsonem, Fisz Emade, Krzysztofem Zalewskim, Organkiem i Wojtkiem Mazolewskim. Jest laureatem pięciu nagród Fryderyka, Mistrzem Świata w finałach IDA w kategoriach Show, Technical i Show Class. Ponadto zdobył tytuł wicemistrza Europy w 2005 roku i kilkanaście tytułów Mistrza Polski.

Sylwestrowe święto z DJ-em rozpocznie się o godzinie 22:00. Krótko przed północą nadejdzie czas na składanie życzeń i wspólne odliczanie do Nowego Roku. Planowany jest także pokaz sztucznych ogni o północy.