Sukces Centralnego Biura Śledczego Policji i jastrzębskiej policji w walce z narkotykami

Sukces Centralnego Biura Śledczego Policji i jastrzębskiej policji w walce z narkotykami

Podczas wspólnych działań funkcjonariuszy kieleckiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji oraz lokalnej jednostki policyjnej w Jastrzębiu-Zdroju, doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn – 33 i 35-latka. Obaj zostali przyłapani na posiadaniu środków odurzających. Podczas przeszukania, policja znalazła ponad kilogram ciekłej formy amfetaminy, z której możliwe jest wytworzenie czterech kilogramów substancji narkotycznej. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania i rozpowszechniania znacznych ilości narkotyków. Prokuratura zadecydowała o trzymiesięcznym areszcie dla obydwu podejrzanych.

Akcja policyjna miała miejsce w poniedziałek pod osłoną nocy w Jastrzębiu-Zdroju. Badania prowadzone przez funkcjonariuszy CBŚP z Kielc oraz miejscowych detektywów specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej sugerowały, że jeden z mieszkańców miasta może transportować narkotyki swoim samochodem.

33-latek i 35-latek zostali zaskoczeni przez policję podczas kontroli na ulicy Rybnickiej w Jastrzębiu-Zdroju. Zdezorientowani obecnością funkcjonariuszy, nie zdążyli uciec. Starszy z mężczyzn posiadał torbę foliową, którą właśnie otrzymał od młodszego kompana. Wewnątrz był pojemnik z cieczą, która po analizie okazała się być amfetaminą. Podczas dalszych poszukiwań w mieszkaniu 35-latka, policja znalazła marihuanę. Powyższe informacje zostały przekazane przez starszego asp. Halinę Semik, rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu Zdroju.