Rzecz o sztucznej trawie.

Rzecz o sztucznej trawie.

Założenie trawnika w przypadku sztucznej trawy jest niezwykle łatwe i szybkie. Nie trzeba nawozić ziemi i wysiewać nasion, po czym podlewać gleby i czekać długi czas, aż pojawią się pierwsze rośliny. Sztuczna trawa do ogrodu to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy ją rozłożyć, ewentualnie przyciąć i gotowe. Koszty utrzymania są niezwykle niskie w porównaniu z prawdziwą murawą, która jest podatna na czynniki zewnętrzne. Sztuczna trawa ogrodowa nie zostanie zniszczona przez szkodniki, działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Jest to wobec tego ogromna wygoda. Można cieszyć się pięknym trawnikiem przez cały rok.

Sztuczna trawa jak prawdziwa i to w różnych wariantach do wyboru

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów sztucznej trawy, więc można dobrać ją do swoich potrzeb i preferencji. Występuje w różnych odcieniach zieleni. Nie trzeba martwić się o żółknięcie trawy na skutek niewłaściwego podlewania lub suszy. Sztuczna murawa powstaje z materiałów syntetycznych, które są nieatrakcyjne dla szkodników więc, zachowuje ona swoje wysokie walory użytkowe i estetyczne przez długi czas. Nie trzeba przejmować się tym, że zostanie porażona chorobami grzybowymi. Nie wyrosną również na trawniku żadne chwasty. Wyróżnić można trawy krajobrazowe, golfowe i nawet kolorowe. Jeśli ktoś pragnie murawy, która do złudzenia przypomina naturalną trawę, to powinien wybrać wariant krajobrazowy. Będzie to świetna opcja do domowego ogrodu, przestrzeni centrum miasta i na jego obrzeżach. Poszczególne rodzaje trawy sztucznej różnią się długością włókien, kształtem, kolorem. Dostępny jest nawet specjalny typ sztucznej trawy przeznaczony na pole golfowe. Można liczyć na komfortowe i bezpieczne korzystanie z murawy. Na terenach rekreacyjnych rewelacyjnie sprawdza się trawa golfowa. Jako że do jej produkcji sięga się po wysokiej jakości materiały syntetyczne, to posłuży przez wiele lat w niezmienionej formie. Na taras i balkon polecić można trawy kolorowe, które staną się niebanalną dekoracją.

Co przemawia za wybraniem sztucznej trawy?

Sztuczna trawa ogrodowa to wspaniałe rozwiązanie w przypadku domu z małymi dziećmi, alergikami, zwierzętami. Pozwala na komfortową i bezpieczną zabawę na trawniku. Nie trzeba martwić się rozwojem pleśni ani kleszczami. Sztuczna trawa jest niezwykle przyjemna w dotyku. Świetnie imituje prawdziwy trawnik. Można też mówić o odporności na gnicie, przesuszenie. Jest to rozwiązanie ekologiczne, stanowi jednorazową inwestycję. W składzie sztucznej trawy nie znajdują się żadne substancje szkodliwe dla środowiska. Nie trzeba zużywać prądu ani wody na podlewanie trawnika, wertykulowania go itd. Po sztuczną murawę sięga się w parkach, na rondach, placach zabaw. Doskonale sprawdzi się jako nawierzchnia sportowa. Pełni funkcję dekoracyjną, przyjemnie się po niej chodzi na boso. Trzeba się dokładnie przyjrzeć z bliska, aby zobaczyć, że piękny trawnik został założony ze sztucznej trawy. Amerykanie jako pierwsi wpadli na pomysł wyprodukowania sztucznych włókien trawy, co miało to miejsce w ubiegłym wieku. Musiało jednak minąć trochę czasu, aby opracować technologię pozwalającą na uzyskanie wytrzymałej i pięknej trawy, którą można obecnie kupić.