Pogoda w Jastrzębiu-Zdroju na nadchodzące dni

Pogoda w Jastrzębiu-Zdroju na nadchodzące dni

Pogoda w Jastrzębiu – co czeka nas w najbliższych dniach?

Pogoda w Jastrzębiu-Zdroju niestety nie wygląda zbyt dobrze, jeśli chodzi o przyszły tydzień. Przez większość dni ma padać. Już w poniedziałek ma być 80% szans na opady przy temperaturze czterech stopni. Główną część zimny już mamy za sobą, więc wielkie mrozy nam nie grożą. A jednak chcielibyśmy, żeby było znacznie cieplej. Na pewno wszyscy tęsknimy za wiosennymi spacerami i zapachami kwiatów.

Jastrzębie-Zdrój – pogoda na cały tydzień

Na takie ciepłe dni musimy jeszcze trochę poczekać. Zanim założymy koszulkę z krótkim rękawkiem i szorty, będziemy musieli pomęczyć się z wilgotnym powietrzem i niską temperaturą. Miejmy więc pod ręką kurtkę przeciwdeszczową i/lub parasol, bo przez najbliższy tydzień, właśnie to nam będzie potrzebne.

Dobrą wiadomością jest jedynie to, że temperatura będzie się stopniowo zwiększać. Najcieplej będzie w sobotę, gdyż doświadczymy wtedy 10 stopni Celsjusza. Niestety przez większość dnia ma padać, więc trudno nam się będzie nacieszyć pogodą. Możemy jednak przewidywać, że jest to dobry wstęp do prawdziwej wiosny, która czeka nas już niedługo.

Oczywiście nie dyskryminujemy nikogo, kto lubi spacery w deszczu. Wtedy taka osoba może czuć się, jakby wygrała na loterii. Czeka ją właśnie cały tydzień deszczowych spacerów, więc niech się nacieszy. Czasem skakanie po kałużach i wdychanie tego orzeźwiającego zapachu potrafi bardzo dobrze wpływać na nasz nastrój. Okazuje się wtedy, że wcale nie potrzebujemy ciepłego powietrza, ani ćwierkających ptaków, żeby napawać się atmosferą.

Kiedy w Jastrzębiu-Zdroju będzie świecić słońce?

Jeśli jednak bardzo zależy nam na tym, żeby skorzystać ze słoneczka, to okazja to tego będzie w środę. Wtedy ma być słonecznie, a szansa na opady ma przez większość dnia nie przekraczać 5%. Dopiero wieczorem może zacząć padać, ale wtedy i tak słoneczkiem się nie nacieszymy. Jeśli więc chcemy zaplanować jakieś aktywności (może jakaś wycieczka?), które wymagają słonecznej pogody, to środa jest naszą jedyną opcją.

Pamiętajmy jednak, że wciąż temperatura będzie wahać się w okolicach 5 stopni. Nawet jeśli będzie to dobra pora na spacer, to niektóre rozrywki musimy odłożyć na kiedy indziej. Nie polecamy przy tak niskiej temperaturze rozkładać się na kocu, ani jeść lodów na zewnątrz. Postępujmy zawsze rozsądnie, a żadnej temperatury nie będziemy musieli się bać.

Co robić w brzydką pogodę?

Jeśli jednak pogoda w Jastrzębiu-Zdroju na nadchodzący tydzień nas nie zniechęca, to możemy śmiało poszukać sobie jakiegoś zajęcia. Może jakiś dobry film? Jeśli korzystamy z takich serwisów jak Netflix albo HBO:GO, to najlepiej zrobimy, jak wyszukamy sobie jakiś film na poprawę humoru. Skoro za oknem szaro i nudno, to niech przynajmniej na naszych ekranach dzieje się coś ciekawego.

Może w takim razie film akcji? W tym gatunki przez ostatnie lata rekordy popularności bił John Wick. Fabuły tego filmu nie ma co za długo opisywać, gdyż nie ona jest najważniejsza. W filmie liczy się głównie akcja, dobrze wyreżyserowane sceny walki i pasująca muzyka. Przy takim lekkim kinie rozrywkowym można bez problemu zapomnieć o brzydkiej pogodzie za oknem.