Podsumowanie wyników wyborów parlamentarnych w Jastrzębiu-Zdroju

Podsumowanie wyników wyborów parlamentarnych w Jastrzębiu-Zdroju

Wybory do Sejmu i Senatu, które odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju, przyciągnęły liczne tłumy wyborców. Mieszkańcy skrzętnie oddawali głosy na swoich preferowanych kandydatów w 38 lokalnych komisjach wyborczych. Ze względu na opóźnienia, wyniki z Jastrzębia-Zdroju zostały ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą jako ostatnie spośród wszystkich miast w okręgu numer 30, co wymagało oczekiwania na rezultaty do wieczora dnia poniedziałkowego.

Wyniki głosowania w mieście pokazały frekwencję rzędu 72,07%, ze stanowiącą sumę 45 552 ważnych kart do głosowania. W analizie poparcia dla poszczególnych komitetów wyborczych, podobnie jak w całym kraju, największą liczbę głosów zgromadził komitet Prawa i Sprawiedliwości, zdobywając 42,75% poparcia. Komitet Koalicji Obywatelskiej zebrał 26,76% głosów, a Trzecia Droga zdobyła 9,75% poparcia. Nowa Lewica mogła natomiast liczyć na 8,4% głosów, a Konfederacja Wolność i Niepodległość uzyskała poparcie 7,63% głosujących. Komitet Bezpartyjni Samorządowcy otrzymał 2,51% głosów, a Polska Jest Jedna zdobyła 2,19% głosów.

Wśród lokalnych kandydatów do parlamentu najwięcej głosów, aż 9117, zdobył obecny poseł Krzysztof Gadowski. Drugi wynik w mieście osiągnął Grzegorz Matusiak z 7441 głosami. Na kolejnych miejscach znaleźli się posłowie z PiS: Michał Woś z 3010 głosami, Bolesław Piecha z 2982 głosami oraz Paweł Jabłoński, który zdobył 2697 głosów.