Podróż jastrzębskiej drużyny JW do Włoch na ćwierćfinał Ligi Mistrzów przeciwko Gas Sales Daiko Piacenza

Podróż jastrzębskiej drużyny JW do Włoch na ćwierćfinał Ligi Mistrzów przeciwko Gas Sales Daiko Piacenza

W najbliższą środę, punktualnie o 20:30, zespół JW będzie miał okazję zmierzyć się na boisku w ramach pierwszego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ich rywalem będzie włoska drużyna Gas Sales Daiko Piacenza, która w poprzednim sezonie zdobyła brązowy medal w swojej krajowej lidze. Druga runda tego emocjonującego pojedynku odbędzie się dokładnie tydzień później, w Jastrzębiu-Zdroju, o godzinie 18:00.

Drużyna JW rozpoczęła swoją podróż do Włoch na początku tygodnia. Po intensywnym treningu popołudniowym w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, zarówno zawodnicy jak i sztab szkoleniowy zajęli miejsca w autokarze, którym udali się na nocleg do krakowskiego hotelu Hilton Garden Inn, położonego przy lotnisku. Stamtąd we wtorek rano wyruszyli samolotem do Bergamo, skąd następnie dotrą do Piacenzy.

Jak mówi Jurij Gladyr, środkowy zespołu JW, obecny priorytet drużyny to walka o półfinał Ligi Mistrzów, która zaczyna się od nadchodzącego ćwierćfinału. Cały zespół jest już skupiony na najbliższych spotkaniach – najpierw we Włoszech, a później w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie przy pełnej hali zamierzają włożyć maksimum wysiłku, aby awansować do półfinału.

Ich przeciwnicy, Gas Sales Daiko Piacenza, są prowadzeni przez znanego trenera Andreę Anastasi, który ma na swoim koncie współpracę z polską reprezentacją i klubami PlusLigi. Wśród zawodników tej drużyny znajdują się tacy mistrzowie siatkówki jak Kubańczycy Robertlandy Simon i Yoandy Leal (reprezentujący Brazylię), Ricardo Lucarelli z Brazylii, Francuz Antoine Brizard oraz Włoch Yuri Romano.