Młodzież z „Sobieskiego” bawiła się na studniówce

Młodzież z „Sobieskiego” bawiła się na studniówce

Młodzież z „Sobieskiego” wreszcie mogła się wyszaleć na studniówce. Zaplanowano ją tak jak należy ze wszystkimi elementami charakterystycznymi dla właśnie tego balu. Jednym z nich jest oczywiście odtańczenie poloneza, czyli najsłynniejszego tańca związanego z balem przed maturą. Jest to już tradycja, którą powtarza się każdego roku. Wielu młodych ludzi obawia się, gdy usłyszy wieść, że zaczynają się próby do poloneza, bo oznacza to, że muszą nauczyć się kroków. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ korki są naprawdę proste. Poza tym rytm nie należy do najbardziej skomplikowanych i nawet osoby be jakiegokolwiek przygotowania muzycznego potrafią się świetnie przy polonezie bawić.

Studniówka w Jastrzębiu-Zdroju

Jest okres w roku, kiedy szkoły średnie mają swoje studniówki, więc nie mogło być inaczej w „Sobieskim”. Jak sama nazwa wskazuje bal ten odbywa się około 100 dni przed maturą i jest to ostatnia okazja, żeby się tak dobrze bawić jeszcze przed zakończeniem szkoły. Młodzi wiedzą, że później już zacznie się dorosłe i odpowiedzialne życie, przez co nie będzie czasu, aby uczestniczyć w zbyt wielu zabawach. Dlatego zachęca się ich, aby przed studniówką się trochę zresetowali i zapomnieli o nauce i wszystkich pozostałych obowiązkach. Jest to czas przede wszystkim dla nich.

Jak się bawił „Sobieski”?

W Zespole Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego odbyła się właśnie studniówka, w której wzięli udział uczniowie z ostatnich klas technikum nr 4. Mowa oczywiście o tych, którzy już niedługo przystąpią do egzaminu maturalnego. Na balu pojawili się nie tylko uczniowie, ale także wychowawcy, którzy wygłosili swoje przemowy oraz otrzymali kwiaty z rąk uczniów. Jak zaczęto studniówkę? Oczywiście klasycznym polonezem, a potem już była bardziej luźna atmosfera i pojawiły się inne tańce, a zespół grał najbardziej znane przeboje. Całe zdarzenie nadzorował Arkadiusz Żmij, obecny wicedyrektor szkoły. Niestety nie mogła się tam pojawić pani dyrektor Jolanta Kłopeć, która musiała wziąć udział w konferencji w Katowicach.

Zobacz też, jak na swojej studniówce bawiła się młodzież z Sieradza.