Młodzi muzycy ze szkoły muzycznej im. prof. Józefa Świdra zaskoczyli klientów galerii Jastrzębie świątecznym koncertem

Młodzi muzycy ze szkoły muzycznej im. prof. Józefa Świdra zaskoczyli klientów galerii Jastrzębie świątecznym koncertem

Ostatniego piątku, osoby odwiedzające galerię handlową Jastrzębie zostały mile zaskoczone przez nieoczekiwany koncert świąteczny. Wykonawcami byli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia prof. Józefa Świdra, którzy zaprezentowali repertuar utrzymany w świątecznej atmosferze.

Cała inicjatywa wyszła od pracowników księgarni Autorska, którzy zaprosili młodych muzyków do występu w sąsiedztwie swojego sklepu. Występem artystycznym ucieszyli oni zarówno samego siebie, jak i przypadkowych słuchaczy przechodzących obok. Na scenie pojawiło się wielu utalentowanych młodych muzyków, wśród których znaleźli się: Dominika Błasiak, Martyna Bąkowska, Jakub Zając, Radosław Salomon, Zuzia Sitek, Mateusz Kos, Anna Senikowska, Adam Gawron, Patryk Kuroczik, Bartek Misztal oraz Szymon Matuszczak.

Niezwykłe wykonanie poruszyło serca klientów Galerii Jastrzębie, którzy zostali zaskoczeni koncertem podczas swoich zakupów. Niektórzy z nich nawet znaleźli czas, aby się zatrzymać i cieszyć chwilą przerwy od codzienności w świątecznej atmosferze. Występujący kwartet saksofonowy, duet akordeonowy, kwartet smyczkowy oraz kwartet instrumentalistów dętych blaszanych, spotkali się z gromkimi brawami od publiczności.

Te młode talenty zwykle występują w sali koncertowej szkoły muzycznej w Jastrzębiu lub na scenach filharmonii i opery dla bardziej utytułowanych artystów. Jednak idea przekazywania sztuki do miejsc, gdzie ludzie żyją na co dzień staje się coraz bardziej popularna. Tego typu wydarzenia jak ten piątkowy koncert, pozwalają na chwilę przerwy od codziennych obowiązków i problemów, wprowadzając słuchaczy w nastrój świątecznej radości.