Koronawirus w jastrzębskim klubie hokejowym

Koronawirus w jastrzębskim klubie hokejowym

W ostatnim czasie wszyscy pracownicy klubu, zawodnicy i trenerzy JKH GKS Jastrzębie zostali poddani testom na obecność koronawirusa. Takie działania zostały podjęte ze względu na podejrzenie zarażenia się jednego z graczy. To właśnie szybka reakcja JKH Jastrzębie pozwoliła na wykrycie zagrożenia.

Już dziś, tj. 4 sierpnia wszyscy przebadani otrzymali wyczekiwane wyniki. Przypuszczenia okazały się słuszne. Zarówno wśród zawodników, jak i pozostałych osób związanych z JKH Jastrzębie wykryto koronawirusa. Nieoficjalne źródła podają, że nawet połowa z 40 osób, od których pobrane zostały próbki, otrzymała wyniki pozytywne testu na obecność wirusa COVID-19.

Dla wszystkich pracowników klubu i ich rodzin otrzymane informacje były szokujące. Osoby, które otrzymały pozytywny wynik, musiały poddać się izolacji, w związku z czym nie mogą przebywać na terenie lodowiska ani uczestniczyć w treningach. Nie są to dobre wieści dla fanów hokeja. JKH GKS Jastrzębie wydał oświadczenie, w którym informuje, że nie ma teraz możliwości powrotu do regularnych treningów.

Lodowisko Jastor jest teraz otwarte jedynie dla tych trenerów i zawodników, którzy posiadają negatywne wyniki badań. Należy jednak wspomnieć o tym, że żadna z zarażonych osób, nie doświadczyła najcięższych symptomów choroby. Zarząd Jastrzębskiego Klubu Hokejowego należy pochwalić za szybką reakcję na powstałe zagrożenie. To, jak będą wyglądały przygotowania do sezonu 2020/2021 zależy od decyzji zarządu i sztabu trenerskiego. Wszystkie informacje powinny zostać udostępnione w przeciągu kilkunastu kolejnych dni.