Kluby sportowe z Jastrzębia-Zdroju otrzymały dotacje

Kluby sportowe z Jastrzębia-Zdroju otrzymały dotacje

Kluby sportowe z Jastrzębia-Zdroju otrzymały wsparcie finansowe

Kluby sportowe w Jastrzębiu-Zdroju mogą odetchnąć spokojnie. Magistrat przydzielił im dotacje, których łączna kwota wynosi 250 tysięcy złotych. Największą dotację otrzymała drużyna piłkarska GKS 1962 Jastrzębie, a wyniosła ona 134 tysiące. Kolejne 100 tysięcy złotych dostali hokeiści, a Klub Tenisa Stołowego i Szkoła Mistrzostwa Sportowego otrzymały po 8 tysięcy złotych.

Kluby sportowe z dofinansowaniem. Najwięcej pieniędzy dostali piłkarze

Nie powinien dziwić fakt, że największa kwota trafiła do drużyny piłkarskiej. W końcu jest to nasz sport narodowy, który przyciąga największą liczbę kibiców. Dlatego własnie drużyna piłkarska GKS 1962 Jastrzębie otrzymała aż 134 tysięcy złotych na rozwój sportowy. Drużyna znajduje się obecnie w pierwszej lidze, choć ich współczynnik zwycięstw i porażek nie jest szczególnie imponujący. Najlepsze występy mieli w meczach przeciwko Resovii Rzeszów (2:1) i Górnikowi Zabrze (2:0).

Tenis stołowy doceniony przez władze miasta

Tenis stołowy nie jest dyscypliną, nad którą rozczulałyby się całe masy społeczeństwa. Raczej należy on do tych niszowych sportów, ale czy to oznacza, że nie zasługuje na wsparcie finansowe? Zawodowi tenisiści stołowi też spędzają wiele godzin na swoich treningach i robią wszystko, aby mieć na swoim koncie jak największe osiągnięcia sportowe. Aby dać im szansę na lepszy rozwój, magistrat przydzielił im 8 tysięcy złotych.

Klub Tenisa Stołowego w Jastrzębiu-Zdroju zajmuje się właśnie realizowaniem swojego nowego programu szkolenia mentalno-taktycznego. Oprócz tego kobiety należące do klubu będą brały udział w rozgrywkach II ligi. Klub może się też poszczycić udziałem swoich sportswomen w rozgrywkach kategorii seniorskiej. Wsparcie ze strony magistratu ma również umożliwić klubowi wypłacenie stypendium zawodniczkom podczas ich gry w okresie od października do końca grudnia 2021 roku.

Kto jeszcze miał szansę się załapać?

O wsparcie finansowe mogły wnosić też inne kluby działające w Jastrzębiu-Zdroju. Magistrat wyznaczył pięć kategorii, w których można się starać o takie dotacje. Kategoriami tymi są judo, piłka nożna, hokej na lodzie oraz piłka siatkowe.