Karambol na skrzyżowaniu ul. Podleśnej i Libowiec

Karambol na skrzyżowaniu ul. Podleśnej i Libowiec

Karambol na skrzyżowaniu ul. Podleśnej i Libowiec. Zderzyły się 4 auta

Karambol na jednym z jastrzębskich skrzyżowań: 4 samochody zderzyły się po tym, jak jeden z kierowców nie udzielił pierwszeństwa. Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 13.00 we wtorek 27.07.2021 r., a droga była nieprzejezdna jeszcze przez kilka godzin. Brak ofiar śmiertelnych.

Co wydarzyło się na feralnym skrzyżowaniu?

Chociaż stłuczki i drobne wypadki są codziennością na drodze, tak karambole już należą do tych poważniejszych przypadków. Do takiego doszło 27 lipca w Jastrzębiu-Zdroju w okolicach godziny 13.00. Aż cztery samochody wzięły udział w wypadku, którego areną było skrzyżowanie ul. Podleśnej i Libowiec. Według ustaleń policji wina leży po stronie kierowcy citroena, który był zobowiązany ustąpić pierwszeństwo, a jednak tego nie zrobił.

Według informacji ze strony służb porządkowych wydarzenie wyglądało jak scena filmowa. Jeden z pojazdów zaliczył groźnie wyglądające dachowanie, lecz na szczęście nikt w środku nie ucierpiał. Konieczna oczywiście była szybka interwencja policji, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego. Jeśli chodzi o stan zdrowia uczestników zdarzenia, to trzeba przyznać, że mieli wielkie szczęście. Życie żadnego z nich nie jest zagrożone.

Udzielanie pierwszeństwa

Bardzo częstą winą wypadków jest właśnie nieudzielenie pierwszeństwa. Przepisy, które jasno określają, kiedy i komu należy udzielić pierwszeństwa, nie powstały bez powodu. Gdyby każdy uczestnik ruchu drogowego jechał wedle własnego „widzimisię”, samochody wpadałyby w siebie co chwila. Dzięki jasno ustalonej kolejności można tego uniknąć i trzymać na drodze dyscyplinę. Zagrożenie wynikające z nieudzielenia pierwszeństwa dotyczy nie tylko kierowców, ale też pieszych i rowerzystów.