JKH GKS Jastrzębie w piątkowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec szuka szansy na przerwanie serii niepowodzeń

Zespół hokejowy JKH GKS Jastrzębie, pod kierownictwem trenera Roberta Kalabera, w oczekiwaniu na mecz z Zagłębiem Sosnowiec, planuje wykorzystać to spotkanie jako idealną okazję do zakończenia serii porażek. Rywal ten, jest szczególnie „korzystny” dla drużyny z Jastrzębia – z ostatnich 50 spotkań przeciwko Zagłębiu, JKH GKS odniósł zwycięstwo aż 48 razy.

Ostatnio hokeiści sosnowieccy pokonali drużynę JKH na początku poprzedniego sezonu, kiedy na Jastorze miały miejsce niecodzienne anomalie wyników 0:4. Prócz tego, w 2019 roku Zagłębie Sosnowiec okazało się lepsze na swoim terenie. W pozostałych meczach drużyna z Jastrzębia-Zdroju, prowadzona przez trenerów takich jak Robert Kalaber, Mojmira Trliczika czy Jirziego Reznara, dominowała na lodzie, odnosząc mniej lub bardziej zdecydowane zwycięstwa.

W ostatnim czasie sztab szkoleniowy JKH GKS Jastrzębie miał dużo do przeanalizowania. Niepowodzenie w ostatnim meczu z Comarch Cracovią na końcu drugiej rundy można było uznać za odprężenie po udanym awansie do Pucharu Polski. Jednakże, porażka z drużyną Sanoka, zajmującą ostatnie miejsce w tabeli, a także utrata ośmiu bramek w spotkaniu z Toruniem, powinny być traktowane jako alarmujące sygnały. Dla drużyny pretendującej do medali nie przystoi przegrywać na takim poziomie, nawet jeśli rywal jest wyjątkowo zmotywowany do walki.