Jastrzębski Ośrodek Kultury zorganizował konkurs na najlepszy latawiec

Jastrzębski Ośrodek Kultury zorganizował konkurs na najlepszy latawiec

Jastrzębski Ośrodek Kultury zorganizował konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Do zrobienia „Najbardziej Odlotowego Latawca” zachęca się dzieci ze wszystkich jastrzębskich podstawówek. Termin zgłoszenia to 24 października.

Na ogłoszenie wyników konkursu musimy poczekać do dnia 28 październiku 2022 roku. Odbędzie się ono w Klubie „Kaktus” o godzinie 17.00. Każdy uczestnik będzie miał wymagające zadanie skonstruowania jak najlepszego latawca. Zasady są bardzo proste, a głównym wymogiem są szczere chęci.

Zasady konkursu

Zasady konkursu są dosyć proste. Chodzi o to, aby zbudować latawiec o określonych parametrach. Jeśli chodzi o kształt, to występuje tutaj duża dowolność. Może być płaski, półpłaski lub skrzynkowy. Materiały oraz technika i wykonania również zależą od kreatywności uczestników.

W konkursie chodzi przede wszystkim o dwie sprawy. Jedną z nich jest promowanie spędzania czasu z rodziną. Puszczanie latawca jest bardzo dobrym „pretekstem” na wspólne wyjście na zewnątrz. Oczywiście nie jest to jedyna forma spędzania czasu. Podczas wspólnych rodzinnych zabaw można też grać w piłkę, łapać motyle czy odpocząć na pikniku.

Latawce na poważnie

Są takie miejsca, gdzie latawce traktuje się bardzo poważnie. Nie każdy wie, że w wielu miastach obchodzi się Święto Latawca. Co ciekawe, przyciąga ono nie tylko najmłodszych. Puszczanie latawca to bardzo przyjemne zajęcie, które pozwala się odstresować i spędzić trochę czasu na świeżym powietrze.

Warto wspomnieć też, że budowanie latawca nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Istnieje kilka różnych technik tej sztuki i każdej trzeba się nauczyć od podstaw. Oczywiście najprostszy latawiec można kupić za kilka złotych w sklepie z zabawkami. To z takim najczęściej chodzimy na łąkę z dziećmi.

Puszczanie latawca to jednak coś więcej niż tylko zabawa familijna. Sztuką jest przede wszystkim budowanie go. Jest ona tak samo skomplikowana i ambitna jak sklejanie modeli samolotów.