Akcja szycia torb dla klientów. Zatroszczmy się o środowisko

Akcja szycia torb dla klientów. Zatroszczmy się o środowisko

Jastrzębska Rada Kobiet i Koło Gospodyń Wiejskich wspólnie organizują akcję szycia torb. Trafią one do każdego, kto tylko będzie chciał zatroszczyć się środowisko. W akcji chodzi przede wszystkim o to, aby zwrócić uwagę na problem, jakim jest zanieczyszczanie przyrody poprzez nadmierne zużywanie plastiku.

Torba foliowa może rozkładać się nawet przez kilkaset lat. Dużo lepszym rozwiązaniem dla środowiska będzie więc korzystanie z torb materiałowych i chodzenie z nimi do sklepu. Już dzisiaj, 2 grudnia, w supermarkecie Carrefour będzie miało miejsce całodniowe szycie toreb. Każdy chętny będzie mógł podejść i taką torbę sobie wziąć.

Jak jeszcze dbać o środowisko?

Ograniczanie użycia plastiku to tylko jeden z wielu sposobów na zatroszczenie się o środowisko. Jeśli faktycznie przyroda i klimat ma dla nas znaczenie, to możemy to robić na wiele sposób. Między innymi poprzez oszczędzanie energii.

Jeśli więc chcemy, aby nasza aktywność była „zielona”, to pamiętajmy o gaszeniu światła przed wyjściem z pomieszczenia. Spółka energetyczna, która dostarcza nam prąd, zużywa bardzo duże ilości węgla. Oszczędzając prąd, oszczędzamy węgiel.

Do jedyna sytuacja, w której jastrzębianie działają w słusznym celu. Przeczytaj także o działaniach stowarzyszenia „Aktywistyczne Jastrzębie”.