14-latka próbowała wymknąć się z trzeciego piętra

14-latka próbowała wymknąć się z trzeciego piętra

14-latka postanowiła, że wyjdzie z mieszkania przez okno

14-latka z Jastrzębia-Zdroju miała w planach zrobienie czegoś bardzo niebezpiecznego. Chciała wyjść przez okno po sznurze zrobionym z prześcieradeł, co na szczęście jej się nie udało. Co chciała w ten sposób osiągnąć?

Efektowne wyjście przez okno

Wszyscy znamy ten motyw z filmów i kreskówek. Zbuntowany nastolatek lub nastolatak decyduje się na ucieczkę z domu. W tym celu robi sobie sznur z prześcieradeł i schodzi po ścianie. W filmie wygląda ekscytująco, ale w rzeczywistości to bardzo niebezpieczne i może skończyć się śmiercią. Czy 14-latka z Jastrzębia-Zdroju o tym wiedziała?

14-latka i jej nie bezpieczny sposób na wyjście z domu

14-letnia dziewczyna chciała wyjść z domu przez okno. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby mieszkała na parterze. Mówimy jednak o trzecim piętrze. Wyjście z niego w ten sposób jest bardzo niebezpiecznym manewrem. Na szczęście nie udało jej się tego zrobić, ponieważ na miejscu szybko znalazło się pogotowie i policja. Przedstawiciele służb przekonały ją, aby zaniechała tego pomysłu.

Podczas przeprowadzania czynności do domu wróciła matka 14-latki. Przyznała ona w rozmowie z policjantami, że występują pewne problemy wychowawcze, jeśli chodzi o córkę. Nie znamy jednak żadnych szczegółów co do tego, jakiej natury są to problemy.

Jakie były motywacje dziewczynki?

Służby obawiały się, że dziewczynka może chcieć popełnić samobójstwo. Okazało się jednak, że wcale takich skłonności nie miała. Po prostu zamierzała wyjść z domu, ale dlaczego nie można było tego zrobić oknem? Być może chciała się popisać, albo zwrócić na siebie uwagę. Często tak bywa, gdy nastolatkowie nie mają zbyt dobrego kontaktu z rodzicami, starają się tak postępować, aby zwrócić ich uwagę. Na przykład poprzez zrobienie czegoś niebezpiecznego tak, aby zaczęli się o nich martwić. W wielu przypadkach przynosi to pożądany skutek.