Wyjątkowa akcja 'Pełna Miska dla Schroniska 2023′ – rekordowy dar dla zwierząt

Wyjątkowa akcja 'Pełna Miska dla Schroniska 2023′ – rekordowy dar dla zwierząt

Ostatnio do Schroniska dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals, usytuowanego w Dąbrówce na terenie gminy Luzino, dostarczono pokaźną ilość donacji. Przekazano dokładnie 5,2 tysiąca kg karmy dla zwierząt oraz różne elementy pościeli i kołder. Ten hojny gest był rezultatem niezwykłej inicjatywy 'Pełna Miska dla Schroniska 2023′, przeprowadzonej przez strażaków z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i Ochotniczej Straży Pożarnej Mieroszyno. W pierwszą sobotę listopada (4-go dnia tego miesiąca), wolontariusze straży pożarnej wraz ze swoimi wspierającymi odwiedzili schronisko, przynosząc ze sobą hojne dary.

Cała inicjatywa polegająca na zbieraniu karmy oraz materiałów potrzebnych do ocieplenia miejsc schronienia dla zwierząt trwała cały miesiąc. Jej kulminacyjnym punktem była pierwsza sobota listopada, podczas której okazało się, że ilość zebranych produktów była rekordowo wysoka.

– Udało nam się nawiązać współpracę z 43 partnerami. Zorganizowaliśmy punkty zbiórki karmy, koców i pościeli w 55 różnych miejscach. Dostarczyliśmy do schroniska 3 560 kg pościeli i kołder, a także 1 683 kg karmy, w tym 900 kg karmy specjalistycznej. Jestem niezwykle dumny i zadowolony z rezultatów naszej akcji – wyznał w rozmowie jeden z organizatorów.