Trzylatek wypadł przez okno. Znajduje się w stanie ciężkim

Trzylatek wypadł przez okno. Znajduje się w stanie ciężkim

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka  przyjęło właśnie trzyletniego chłopca, pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju. Jego stan jest bardzo ciężki, ponieważ uległ naprawdę poważnemu wypadkowi. Otóż wypadł przez okno, co się mogło skończyć tragicznie. Sam fakt, że przeżył oznacza wielkie szczęście.

Szybka akcja pogotowia ratunkowego

Wypadek miał miejsce przy ul. Pszczyńskiej. To właśnie tam trzylatek wypad przez okno. Na szczęście pogotowie dojechało bardzo szybko i przetransportowało chłopca do Katowic. Nie było czasu, aby tłuc się tak daleko karetką. Konieczne było wezwanie niezawodnego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kiedy ratownicy dostali się do chłopca, od razu wiedzieli, że jest jeszcze nadzieja. Trzylatek był przytomny, więc były duże szanse, że uda mu się wyjść cało.

Młodego pacjenta przewieziono na oddział intensywnej opieki medycznej, ale jego los jeszcze nie był znany. Stan był ciężki, więc liczyła się każda sekunda. Mimo to organizm chłopca był bardzo wytrzymały i cały dzielnie walczy o życie.

Upadek z okna

Wypadnięcie z okna należy do najgroźniejszych wypadków, jakie mogą nam się przytrafić. Zwłaszcza jeśli mieszkamy na wysokim piętrze. Mimo to nawet upadek z wysokiego piętra jesteśmy w stanie przeżyć przy odrobinie szczęścia.

Na to co się stanie z człowiekiem, gdy wypadnie przez okno, wpływa kilka czynników. Na przykład to, na jakie podłoże spadniemy. Wiadomo, że krzaki dużo bardziej zaamortyzują upadek niż chodnik.

Wpływ ma także nasza kondycja psychiczna i budowa ciała. Może to lekkie uproszczenie, ale tak naprawdę duże znaczenie ma to, jak jesteśmy zbudowani. Są osoby, które po prostu są bardziej wytrzymałe od innych.

W momencie, gdy stanie się nam tak poważna krzywda, konieczna jest szybka reakcja ratowników medycznych. Musimy jak najszybciej znaleźć się w szpitalu, gdzie udzielą nam niezbędnej pomocy i upewnią się, że nic nam nie zagraża.

Niezawodny LPR

Lotnicze Pogotowie Ratunkowego jest bardzo ważne dla polskiej służby zdrowia. W końcu są takie wypadki, gdzie trzeba bardzo szybko przewieźć poszkodowanego do szpitala. Zwykły ambulans okazuje się wtedy nie wystarczający. Nie tylko dlatego, że jest za wolny, ale też ograniczają go warunki ruchu drogowego.

Przeczytaj także o tym, jak poszkodowanego w groźnym wypadku w Jaworznie przetransportowano Śmigłowcem LPR.