Tragiczna sytuacja trzyletniej dziewczynki: pod opieką nietrzeźwych rodziców

Tragiczna sytuacja trzyletniej dziewczynki: pod opieką nietrzeźwych rodziców

Cieszący się renomą policjanci z komendy w Jastrzębiu-Zdroju otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego krewnego. Informator, przejęty niepokojem o bezpieczeństwo malutkiej dziewczynki, doniósł o rzekomym pijaństwie jej rodziców. Z jego relacji wyłaniało się zatrważające obraz, w którym dwóch dorosłych ludzi pod wpływem alkoholu ma na swojej pieczy niewinne, 3-letnie dziecko.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zastali rzeczywiście skrajnie nieodpowiedzialną parę oraz babcię dziecka. Natychmiast przeprowadzili badania alkomatem na obydwoje rodziców. Wyniki były porażające – matka miała aż 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a ojciec, choć mniej, to również był pod wpływem – miał niecały promil.

Śledczy stwierdzili ponadto, że niewielka dziewczynka mogła swobodnie poruszać się po mieszkaniu, w którym porozrzucane były niedopałki papierosów i pogniecione butelki. Ponadto, drzwi na balkon były cały czas otwarte. Ostatecznie opiekę nad dzieckiem przejęła babcia. Policja przygotowuje teraz dokumentację, która wkrótce trafi do sądu.

Śledczy intensywnie pracują nad wyjaśnieniem wszystkich szczegółów tej sprawy. Jeśli ich dochodzenie potwierdzi, że rodzice wystawili swoją 3-letnią córkę na realne niebezpieczeństwo, to grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.