Samochód przygniótł mężczyznę. Przyleciało LPR

Samochód przygniótł mężczyznę. Przyleciało LPR

Mężczyznę przygniótł samochód. Do takiego groźnego zdarzenie doszło pod koniec marca tego roku na ul. Dębina. Wszystko działo się podczas wysypu odpadów na terenie wysypiska. 48-latek przeprowadzał odpowiednie procedury, kierując ciężarówką. Niestety nie zauważył 41-letniego mężczyzny, który wyszedł ze swojego samochodu. Podczas manewru cofania kierowca ciężarówki wjechał w młodszego od siebie mieszkańca, co skończyło się bardzo poważnie. 41-latek doznał naprawdę nieprzyjemnych obrażeń wewnętrznych a także urazu kręgosłupa. Nie było możliwości innego przetransportowania go do placówki medycznej jak tylko wezwanie helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety lekarze nie udzielili mediom komentarza więc nie wiemy, w jakim stanie znalazł się poszkodowany. Miejmy jedynie nadzieję, że przeżył.

Inną brawurową akcją LPR była niedawna sytuacja w Płońsku.

Niebezpieczne ciężarówki

Z samochodami ciężarowymi jest taki problem, że kierowca nie jest w stanie zobaczyć wszystkiego, co się wokół niego dzieje. Pojazd jest zbyt dużo, aby każda jego część znajdowała się w polu widzenia kierowcy. Jeśli więc widzimy cofającą ciężarówki, a sami jesteśmy pieszo, to nie łudźmy się, że kierowca nas w porę zauważy i zatrzyma się, abyśmy mogli sobie bezpiecznie przejść. Niestety tak łatwo nie ma, więc powinniśmy przede wszystkim zadbać o siebie i uniknąć zdarzenia, które mogłoby dla nas oznaczać śmierć.

Kiedy potrzebne jest LPR?

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe jest bardzo ważne, ale nie przylatuje do każdego skaleczenia czy złamania. Konieczność wezwania helikoptera pojawia się dopiero kiedy już naprawdę nie ma innej możliwości. Kiedy liczą się sekundy, a pacjent znajduje się daleko od jakiejkolwiek placówki medycznej, to zwykły ambulans może nie wystarczyć. Potrzebny jest pojazd, który bardzo szybko przetransportuje w odpowiednie miejsce. Tym transportem jest właśnie śmigłowiec, któremu nie są straszne żadne korki uliczne i inne bzdury. Dzięki swojej budowie jest dużo zręczniejszy niż samolot, dlatego łatwiej wykorzystywać go do zadań specjalnych. W tym roku miało już miejsce kilka podobnych akcji ratunkowych w województwie. Na szczęście w każdej z nich udało się uratować człowieka w potrzebie. Czy gdyby wybrano zwyczajną karetkę, to również moglibyśmy się cieszyć powodzeniem?