Pomoc kościoła dla poszkodowanych przez nawałnicę: zbiórka pieniędzy na naprawę szkód w województwie

Pomoc kościoła dla poszkodowanych przez nawałnicę: zbiórka pieniędzy na naprawę szkód w województwie

W wyniku potężnej nawałnicy, która przetoczyła się przez nasze województwo oraz okoliczne regiony, wiele osób ucierpiało i potrzebuje pomocy. Kościół zdecydował się wykazać solidarność z poszkodowanymi, organizując zbiórkę funduszy na pokrycie kosztów związanych z naprawą szkód.

Zdjęcia ukazujące krajobraz po przejściu gwałtownego zjawiska atmosferycznego mówią same za siebie. Chociaż nie oddają w pełni tragedii ludzkiej, której byliśmy świadkami, to jednak robią duże wrażenie. Poszkodowani muszą teraz stawić czoła skutkom nawałnicy, a wielkość strat jest nadal oceniana. Wiadomo już teraz, że są one rozległe.

Niestety, nawałnica nie oszczędziła również miejsc sakralnych. Kilka kościołów, probostw i cmentarzy doznało poważnych uszkodzeń. Arcybiskup Adrian Galbas, widząc skutki katastrofy naturalnej, postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy na terenie archidiecezji katowickiej.

Celem zbiórki jest pomoc wszystkim poszkodowanym. Zostanie ona przeprowadzona przed każdym kościołem archidiecezji katowickiej, w terminie ustalonym przez proboszcza lub administratora danej parafii. Planowane są trzy daty zbiórek – 30 czerwca oraz 7 i 14 lipca – a wybór konkretnego terminu zależy od decyzji parafii.