Policja z Pucka rozbiła nielegalną uprawę marihuany hodowaną przez 37-latka w hotelu w Jastrzębiej Górze

Policja z Pucka rozbiła nielegalną uprawę marihuany hodowaną przez 37-latka w hotelu w Jastrzębiej Górze

Działania przeciwnarkotykowe prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Pucku doprowadziły do odkrycia i likwidacji nielegalnej plantacji konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się w obiekcie hotelowym w Jastrzębiej Górze i była prowadzona przez 37-letniego mieszkańca powiatu puckiego. Mężczyzna, dla celów hodowlanych, przystosował specjalne pomieszczenie oraz stworzył suszarnię w szafie. Wobec zagrożenia konfrontacji z prawem, wyraził on bezsilność, jednak to nie powstrzymało policjantów od dokładnego przeszukania miejsca.

W ramach akcji policyjnej, której tło stanowiły narkotyki, o świcie policja z Pucka podjęła interwencję w jednym z hoteli w Jastrzębiej Górze. Dochodzeniowcy z pułkowej komendy odwiedzili obiekt, którego właścicielem był wspomniany 37-latek. Przesłanki wskazywały na to, że mężczyzna uprawia konopie indyjskie i posiada substancje, których przechowywanie jest zabronione przez prawo.

Kiedy policjanci zażądali od mężczyzny dobrowolnej rezygnacji z nielegalnie posiadanych przedmiotów, ten nie zastosował się do wezwania – informuje Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Wówczas funkcjonariusze przystąpili do przeszukania pomieszczenia, które było dodatkowo zabezpieczone piankową uszczelką.

Za drzwiami czekało na nich niemiłe zaskoczenie – silny charakterystyczny zapach marihuany. W trakcie dalszych działań, znaleźli oni rośliny konopi indyjskich, które były w różnych stadiach wzrostu.