Podwójne zatrzymanie pijanych kierowców w Jastrzębiu – sprawy trafią do sądu

Podwójne zatrzymanie pijanych kierowców w Jastrzębiu – sprawy trafią do sądu

W Jastrzębiu-Zdroju funkcjonariusze policji mieli pełne ręce roboty już od bladego świtu, zatrzymując dwóch mężczyzn, którzy postanowili prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Te incydenty, które miały miejsce w ciągu jednej godziny, są kolejnymi dowodami na niebezpieczną tendencję do jazdy „na podwójnym gazie”. Teraz sprawy tych mężczyzn zostaną skierowane do sądu.

W godzinach porannych, kiedy patrol policyjny na motocyklach pełnił swoją służbę, doszło do pierwszego zatrzymania. Miało ono miejsce 17 sierpnia, około godziny 5:45 na ulicy Aleja Piłsudskiego. Tam funkcjonariusze policji natknęli się na 43-letniego mieszkańca Jastrzębia, który kierował motocyklem. Od mężczyzny bijący był intensywny zapach alkoholu, co skłoniło funkcjonariuszy do sprawdzenia jego stanu trzeźwości. Badanie wykazało blisko 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, dokładnie o godzinie 6:45 na ulicy Pszczyńskiej, patrol zatrzymał kolejnego kierowcę. Tym razem za kółkiem samochodu osobowego znalazł się mężczyzna mający w swoim organizmie niemal 0,3 promila alkoholu.

W obu przypadkach kierujący stracili uprawnienia do prowadzenia pojazdów za jazdę po spożyciu alkoholu. Teraz to sąd zadecyduje o ich dalszych losach.