Pies zaatakował 14-latka jadącego na rowerze

Pies zaatakował 14-latka jadącego na rowerze

Pies zaatakował 14-latka na rowerze. Doszło do wypadku

Pies zaatakował 14-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Chłopak jechał na rowerze podczas, gdy zwierzę wyskoczyło na niego, co doprowadziło do utraty kontroli i zderzenia się z nadjeżdżającym samochodem. To nie jedyny wypadek z udziałem rowerzysty, jaki miał miejsce ostatnio w mieście.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Matejki. 14-letni rowerzysta jechał w stronę ul. Libowiec. Nagle w jego stronę zaczął biec pies, który jakby bez powodu zaatakował nastolatka. Rzucił się na niego w celu ugryzienia go w nogę, przez rowerzysta stracił panowanie nad jednośladem. W efekcie tego wjechał na przeciwległy pas i zderzył się z samochodem. Przewrócił się razem z rowerem, ale na szczęście nie doszło do tragedii. Doszło jednak do potłuczenia ciała, dlatego konieczne było wezwanie pogotowia ratunkowego i przewiezienie poszkodowanego do szpitala. Tam został poddany dalszym badaniom.

Rowerzyści w Jastrzębiu-Zdroju nie mają lekko

Okazuje się, że rowerzyści w Jastrzębiu-Zdroju mają pecha. Ostatnio na ul. Ranoszaka doszło do podobnego zderzenia, tym razem rowerzysta był nieco młodszy. 10-latek zderzył się na przejściu dla pieszych z kierowcą volkswagena,  w wyniku czego trafił do szpitala z obrażeniami ciała.

Zasada ograniczonego zaufania

Policjanci non stop przypominają kierowcom o tzw. ograniczonym zaufaniu. Sam fakt, że my przestrzegamy przepisów, nie oznacza, że na drodze nie pojawi się żadne zagrożenie. Może zdarzy się tak, że wjedzie w nas ktoś, kto przepisami nie przejmuje się tak jak my. Nie wspominając już o osobach, które doprowadzają do niebezpiecznej sytuacji nie z własnej winy. Może tak być w przypadku, gdy ktoś źle się poczuje za kierownicą i zasłabnie.