Napadli na 15-latka i uciekli kradzionym samochodem

Napadli na 15-latka i uciekli kradzionym samochodem

Napadli na 15-latka i uciekli kradzionym samochodem

Napad na 15-latka. Według oficjalnym informacji podanych przez jastrzębską  policję, na jednym z osiedli miasta doszło do napadu. Ofiarą był 15-letni chłopak, który spotkał na swojej drodze dwoje osób.

Napad na 15-latka. Kim byli sprawca, którzy go dokonali?

Nastolatek nie miał szczęścia tego dnia. Mężczyzna i kobieta, których spotkał, mieli 19 i 25 lat. Nie wiemy, czy ofiara znała napastników, ani nie wiemy wiele na temat ich tożsamości. Jedyne, czego możemy być pewni to to, że napad miał charakter rabunkowy. Chodziło o to, aby okraść chłopca i to się udało. W wyniku zdarzenia stracił on klucze, pieniądze i słuchawki, które miał w swojej saszetce. Żeby było jeszcze ciekawiej, uciekli oni kradzionym samochodem poza teren województwa.

Sprawców zdarzenia na szczęście udało się złapać. Policja szybko ustaliła, kim są i dotarła do nich w Wielkopolsce. Tam właśnie uciekli kradzionym samochodem. Można więc stwierdzić, że nie byli to najbystrzejsi przestępcy, gdyż ucieczka cudzym samochodem jest bardzo prostym sposobem na to, aby dać się złapać. Paradoksalnie mówiąc, dobrze się stało, że to auto kradli. Nawet jeśli dla jego właściciela nie było to najprzyjemniejsze przeżycie w życiu, to między innymi dzięki temu udało się im złapać.

Okazja czyni złodzieja?

Kradzież samochodu i pobicie nastolatka to nie jedyne przestępstwa jakich ta para się dopuściła. Policjanci ustalili, że dokonali oni również kradzieży w jednym z okolicznych mieszkań. Bardzo możliwe, że gdyby nie udało się ich w porę zatrzymać, stanowili by zagrożenie także dla innych osób.

– Napastnicy go pobili, po czym zabrali saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, słuchawki oraz klucze. Zaraz po zgłoszeniu do działania przystąpili policjanci z Wydziału Kryminalnego. Podejrzani dopuścili się także kradzieży w jednym z mieszkań oraz ukradli samochód, którym następnie uciekli do Wielkopolski. Tam właśnie zostali zatrzymani, a skradzione auto odzyskane – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju