Andrzej Duda odwiedził Śląsk z okazji rocznicy

Andrzej Duda odwiedził Śląsk z okazji rocznicy

Andrzej Duda odwiedził Górny Śląsk z okazji rocznicy

Andrzej Duda odwiedził Górny Śląsk z okazji rocznicy powstań Śląskich”. Wziął udział w uroczystym koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który swoim występem upamiętnił powstańców. Prezydent wyjaśnił, że celem wydarzenia jest oddaniem hołdu tym, którzy walczyli za ojczyznę i za Śląsk.

– Cieszę się ogromnie z tego i jest dla mnie wielką satysfakcją, że ta dzisiejsza RP z nami wszystkimi i kolejnymi pokoleniami przede wszystkim młodych ludzi – bo to jest dla mnie najważniejsze – że ona pamięta, że oni uczestniczą w dawaniu i utrwalaniu tego świadectwa o historii, bohaterach – powiedział prezydent Duda podczas swojego wystąpienia.

Prezydent wyraził także uznania dla zespołu, który reprezentował sztukę i kulturę lodową regiony przez ostatnie 68 lat. Zajmował się on przekazywaniem wzorców polskiej kultury z pokolenia na pokolenie, co pochwalił Duda.

Pozyskanie Śląska – wielkie znaczenie dla rozwoju Polski

Pozyskanie Śląska miała ogromne znaczenie dla rozwoju Drugiej Rzeczpospolitej Polskiej. W końcu to właśnie w tym regionie są największe skupiska naszego bogactwa naturalnego czyli węgla. Dzięki kontroli nad tym regionem mogliśmy rozwinąć naszą energetykę i zasilać dzięki niej nie tylko domowe światło, ale także gospodarkę.

zdjęcie: gov.pl